4 minutes

Mirai tria a Koddi per ajudar als hotels a competir millor als metacercadors

En españolin Englishen françaisem português.

Els metacercadors han anat creixent fins a convertir-se en un dels canals de màrqueting online més importants el 2019, amb una trajectòria de creixement major que els tradicionals Ads. La diferència ha augmentat encara més el 2020, ja que a causa de la crisi de la covid-19, els hotels varen traslladar gran part de les seves inversions en CPC als models de comissió disponibles a metacercadors, com la comissió per estada de Google o CPS (abans coneguda com a GHACP) o el recentment llançat trivago CPA. Esperem, així i tot, que aquest moviment es reverteixi un cop superem aquesta crisi.

Mirai + Koddi

Independentment del model de licitació, el que és segur és que els metacercadors han vingut per quedar-se i que continuaran sent un canal clau quan la demanda es recuperi. Però suposar que només amb connectar-se a ells és suficient, és un concepte erroni força comú., que pot fer que les nostres inversions siguin menys eficaces. Els metacercadors requereixen un machine learning molt sofisticat, automatització i gestió especialitzada. Desafortunadament, no és tan fàcil com “plug and play” i els hotels que treballen així, poden perdre rendibilitat perquè les seves inversions no es gestionen correctament. 

“Els hotelers entenen que els metacercadors són la via més important per a canalitzar la demanda”, comenta Alexander Steenbakkers-Noffke, director general de Koddi. “Al passat, la complexitat i la inversió tecnològica entorn de l’optimització, varen establir un llistó molt alt per interactuar amb aquest canal. Però es competeix en èxit, quan es treballa de forma efectiva l’optimització a Google, TripAdvisor, Trivago, Kayak, etc. Koddi està encantat de treballar amb un líder del sector com Mirai per oferir aquest avantatge competitiu als seus clients”.

Koddi Mirai metasearch

Per implementar una estratègia d’èxit a metacercadors, els hotels necessiten tenir un coneixement avançat sobre com gestionar-los o bé trobar el soci adequat per abordar i executar adequadament cadascú dels següents aspectes:

  1. Servei
  2. Connectivitat
  3. Optimització de licitacions

Respecte al primer punt, Mirai és una empresa de serveis, enfocant-nos en estar al dia de les necessitats dels nostres clients (treballem molt a prop amb aquests), assessorant i donant directrius sobre com millorar el rendiment a metacercadors. 

En segon lloc, tenim la millor solució de connectivitat amb integracions amb els principals metacercadors (Google Hotel Ads, trivago, Tripadvisor, Kayak i Skyscanner), compatible amb totes les característiques particulars de cadascú per a poder treure el màxim partit, com aquestes 15 millors pràctiques a Google Hotel Ads i les palanques de licitació. La nostra integració amb metacercadors, redirigeix als usuaris a qualsevol motor de reserves, sigui el nostre o un motor de tercers.

Finalment, la tercera i decisiva peça perquè l’estratègia a metacercadors funcioni, és definir una estratègia de licitacions adequada. Per molts hotels, els models de comissió, podrien funcionar per establir una situació de partida. Així i tot, és possible millorar en abast i eficiència amb la millor tecnologia de màrqueting disponible, esprement cada euro invertit. A Mirai, el nostre enfocament és doble. Comptem amb un gran equip d’experts en metasearch que domina les subhastes, i per una altra banda, amb la nostra tecnologia com el panell de Mirai Metasearch per a prendre les millors decisions.

Així i tot, si volem realment destacar en l’optimització de les licitacions, necessitem les millors eines d’automatització i intel·ligència artificial del mercat, com la solució Enterprise de Koddi. Des d’avui, Mirai compta amb la plataforma de Koddi Enterprise per a maximitzar la visibilitat dels hotels als metacercadors, generant més reserves i millorant la rendibilitat de la inversió en màrqueting.

El nostre equip de màrqueting es donarà suport a les solucions de Koddi per a: 

  •   Crear campanyes a metacercadors fent servir la millor tecnologia. 
  •   Aprofitar els algoritmes de licitació avançats, que poden ser personalitzats perquè s’ajustin als objectius de les campanyes dels clients. 
  •   Utilitzar indicadors granulars com dades de competitivitat de preus, taxes d’ocupació, taxes de cancel·lació, audiències, etc. per a millorar les estratègies de subhasta. 
  •   En general, aprofitar totes les oportunitats disponibles i explotar-les per a maximitzar les reserves i els ingressos amb la màxima eficiència. 
  •   Crear vistes d’informes personalitzades dels programes de metacercadors dels clients per entendre l’impacte de les campanyes a qualsevol nivell. 
  •       Accedir a canals de màrqueting complementaris com Tripadvisor Sponsored Placements, Google Promoted Hotels, Trivago Sponsored Listings, Kayak Inline Ads, etc.

 Sóc client actual del motor de reserves de Mirai o de Mirai Metasearch, com em beneficiaré de Koddi?

El nostre equip de màrqueting compta amb la solució Enterprise de Koddi per automatitzar i optimitzar cada euro que inverteixes. Això significa una major rendibilitat de la inversió i en molts casos, un major volum general de reserves, amb a més, un major valor d’aquestes.

Vull gestionar la solució Enterprise de Koddi per mi mateix, puc fer-ho? 

No. El producte Enterprise de Koddi està dissenyat per a grans grups hotelers i metacercadors que compten amb un equip d’analistes molt qualificats per a gestionar campanyes i que s’actualitzen i formen contínuament sobre metacercadors i els seus canvis al mercat. Però aquest és el paper que desenvoluparà l’equip Mirai en lloc teu, assegurant una òptima gestió amb l’objectiu d’aconseguir el màxim rendiment de la teva inversió. 

Gràcies a aquesta col·laboració, podràs fer servir la tecnologia de Koddi mitjançant l’equip de Mirai, que ha sigut format a fons per això i ha fet servir Koddi Enterprise durant els últims 12 mesos amb alguns comptes seleccionats. 

Així i tot, sempre tindràs accés complet a les teves campanyes i al teu rendiment al nostre panell Mirai Metasearch.

Sóc una gran cadena hotelera amb accés directe a la versió Enterprise de Koddi. Puc fer servir a Mirai com a soci integrador?

Sí. La nostra integració amb metacercadors és completament compatible amb la solució Enterprise de Koddi.

Pagaré més, ara que Mirai farà servir Koddi?

Afegir la tecnologia de Koddi és opcional. Pots quedar-te com estàs ara, especialment si totes les teves inversions són en models de comissió. 

Per aquells que vulguin treballar amb Koddi Enterprise hi haurà un cost addicional. Contacta amb el teu Account Manager per a saber més detalls. 

Vull saber-ne més sobre aquesta nova col·laboració entre Mirai i Koddi, què he de fer? 

Contacta amb el teu Account Manager i et donarà més detalls. 

Si encara no treballes amb Mirai, pots contactar amb nosaltres a metasales@mirai.com.